Mobil Studio

A Mobil stúdiók 2006. áprilisában és májusában átmenetileg egy-egy közteret foglalt el 4 különböző városban, hogy fiatal művészeknek, performereknek, kulturális szervezőknek szolgáljanak laboratóriumként.

A Mobil stúdió három kis kiállítótér, amely „senkiföldjeként“ telepedik be a városi környezetbe, hogy művészeknek, független művészi csoportosulásoknak vagy akár kulturális intézményeknek biztosítson átmeneti teret az együttműködéshez, az alkotáshoz. Kísérleti területként funkcionál nemcsak az alkotásra, hanem az ötletek, az alkotások, a gondolatok azonalli ütköztetésére is a közönséggel, hiszen a köztérre merészkedik ki.

A szervezők, művészek és a közönség három stúdiót vehettek birtokba. A Beszégető (Talk), az Élő (Live) és a Szerkesztő (Editorial) stúdióban mindegyik városban folyamatosan változó programok zajlanak, amelyeket dokumentálnak és különböző formátumban közzéteszik az interneten. A négy városon – Belgrád, Budapest, Pozsony és Szófia – kívül a lengyelországi Gdansk-ban is kapcsolódnak a programhoz – onnan rendszeres webközvetítéseket adnak: www.laznia.pl.

A Mobil stúdiók főszervezője a berlini *Public Art Lab*, amely városi kulturális és művészeti projektek fejlesztésével foglalkozik.

A Katlan Csoport a nyitóbulit szervezte, Fiesta elnevezéssel. Csináltunk egy utcai figyelemfelkeltő perfomaszot a Tamaragold Company amelyhez a jelmezt Juristovszky Sosa készítette, illetve az Alternatív Cirkusziskola növendékei segítségével bárki kipróbálhatta a cirkuszi mutatványok sokaságát a Jövőházánál, miközben a Moszkva téren járók belefuthatnak rendhagyó köztéri előadásába. A hazai kortárstánc egyik legelismertebb koreográfusa, Horváth Csaba Lég című rövid kortárstánc előadásához, valamint a Színház és Filmművészeti Egyetem színész hallgatóinak zenés performanszához a díszletet maguk a konténerek adták. Sötétedéskor átvették az uralmat a dobzenészek és a tűztáncosok, hogy teljes legyen a fiesta.